דוחות איתנות פיננסית - דן אנד ברדסטריט ישראל
הגנה עסקית
צמיחה עסקית

אתם תעצרו את האצבע על הגלובוס המסתובב ותבחרו מדינה, ואנחנו נספק לכם דו"ח מידע עסקי מקיף וענייני על החברות באותה מדינה.
בעזרת מאגר המידע המסחרי הגדול בעולם המונה כ-320 מיליון חברות, דן אנד ברדסטריט מספקת לכם דו"ח מידע וניתוח כללי על כל חברה בעולם.
הדו"ח מכיל מידע מקיף על איתנות פיננסית, מוסר תשלומים, המלצת היקפי אשראי ועוד. כדי שתוכלו להיות בטוחים גם בעסקים מעבר לים.

איתנות פיננסית

היום שאחרי הקורונה: המידע שחשוב שתקבל על הפרטנרים העסקיים שלך

חוקי המשחק השתנו, מי שלא ידע להכיר את המגרש החדש ולא ישתמש במידע העסקי הקיים עשוי להפסיד הרבה כסף, זה לא הזמן לקחת סיכונים", מסביר אופיר שמואל, מנהל השיווק של חברת דן אנד ברדסטריט.

קבלת מידע עסקי שוטף על הלקוחות והספקים שלנו הינו הכרחי בכל עת, וזאת בכדי למנוע סיכונים מיותרים וקבלת החלטות עסקיות שגויות בעקבות היעדר מידע מספק. הכלל האמור נכון לימי שגרה, ותקף ביתר שאת בתקופת משבר כפי שחווה המשק הישראלי והגלובלי כתוצאה מהתפשטות מגפת הקורונה. כבר ניתן לראות את פגיעת המגפה ואת הקשיים הכלכליים הרבים אליהם הגיעו עסקים רבים, אולם ברור לכל כי נזק משמעותי נגרם גם לעסקים שעד תחילת המגפה נחשבו כיציבים ובעלי איתנות פיננסית.

אופטימיות זהירה

מגפת הקורונה שינתה את פני הסביבה העסקית שלנו. חלק מהמרחב העסקי משתנה ממש מול עינינו בדמות רחובות המלאים בחנויות להשכרה, חלק אחר נצפה במרחב הווירטואלי באמצעות פוסטים שעולים ברשתות החברתיות על ידי רבים מחברינו המפוטרים או אלו אשר נותרו בחל"ת, ויש גם את החלק האחר שאותו לא ממש רואים ובא לידי ביטוי במצב חשבון הבנק של רבים שמצאו עצמם מחוסרי עבודה או בקשיים כלכליים בעקבות ההגבלות השונות אשר הושתו על המשק, כתוצאה מהחשש הבריאותי. ישנם ענפים שביום אחד הפסיקו את עבודתם והפגיעה בהם בולטת ומורגשת מאוד, כגון, ענפי המסעדות ובתי הקפה, התיירות, התרבות והפקת האירועים. הפגיעה בהם יצרה אפקט דומינו ושרשרת של פגיעות בעסקים אחרים, ספקים, נותני שירות וכו'.

הפגיעה הרב מערכתית חורגת כאמור מגבול הפגיעה הנקודתית ומשאירה את חותמה על ענפים רבים נוספים שנפגעו במעגלים המשניים כתוצאה מהתפשטות הקורונה. הנזק שנגרם לעסקים במעגלים הרחוקים שינה פעמים רבות את רווחיותם של עסקים ואת הכדאיות בהפעלתם. נכון, יש גם עסקים שהרוויחו בתקופת הקורונה, כגון קמעונאיות המזון והפארמה חברות התקשורת או חברות המשלוחים, אבל לפי דיווחים מאושרים הרי שחלקים גדולים מהסביבה העסקית בישראל וגם מחוץ לישראל חוו פגיעה או שינוי לרעה בפעילות העסקית שלהם כתוצאה מהתפשטות המגפה, בדגש על עסקים קטנים וחדשים, אך לא רק.

היום יותר מתמיד, חייבים לנהל סיכונים

"אנו חיים במגרש של ניהול עסקים, מצבן של חברות רבות השתנה והמצב לא הולך להשתפר בקרוב. למעשה, אנחנו עדים רק לחלק מתוצאות המשבר ואותות המשבר ותוצאותיו יבואו לידי ביטוי גם בשנת 2021 ובשנים לאחר מכן. במצב הזה, יש הכרח ללמוד על מצב החברות, הלקוחות והספקים איתם אנחנו עובדים", מסביר אופיר שמואל, מנהל השיווק בחברת דן אנד ברדסטריט, "התהליך הזה נכון גם ללקוחות ותיקים, אלה שאנחנו עובדים איתם שנים ובמצב רגיל עומדים בתשלומים. לצערנו בתקופת הזמן הנוכחית אנחנו לא במצב רגיל וגם אם חשבנו שיש לנו את כל המידע שאנחנו זקוקים לו, ושאנחנו מכירים את האיתנות הפיננסית של אותם לקוחות וספקים כבר הרבה שנים, הזמן הנוכחי מחייב לעשות בדיקות שוטפות ולקבל מידע עדכני ומודיעין עסקי מדויק על כל חברה כדי להבין את מצבה. הדברים נכונים כמובן גם באשר ללקוחות חדשים ששם צריך לבצע בדיקה מקיפה יותר כדי להבין מי עומד בצד השני של המתרס העסקי, זה למעשה נקרא ניהול סיכונים".

לדברי שמואל, מאז שמגפת הקורונה החלה להשבית את הפעילות השגרתית של המשק, חברת דן אנד ברדסטריט ישראל מקבלת יותר ויותר פניות מלקוחותיה הוותיקים והחדשים במטרה לקבל מידע עדכני על עסקים, מידע על חברות ספציפיות, דו"ח חברות, בדיקות על חשבונות מוגבלים, רישום שעבוד ברשם החברות, ובדיקות לגבי תביעות משפטיות נגד חברות, "הלקוחות שלנו מחפשים כל מידע אפשרי על מנת לנהל היטב את הסיכונים שלהם ולהפחית אותם ככל האפשר ולשמחתנו יש לנו את הכלים לעזור להם לשמור על הכסף שלהם ולקבל החלטה עסקית נכונה וזאת באמצעות אספקת מידע מעובד, מדויק, מיידי ונגיש.

אנחנו לא מגישים למקבלי ההחלטות ערמות של מידע, אנחנו מנתחים באמצעות מגוון כלים את המידע העסקי המקיף שבו הלקוח שלנו מעוניין ו'לועסים ומעכלים' אותו כדי לשקף ללקוח מידע מתומצת, מדויק ונגיש שיסייע ללקוח להבין מי הוא הפרטנר העסקי שניצב מולו, ו/או מה מצבו המעודכן של אותו הפרטנר. יש לנו מוצרים שיכולים להמליץ באופן מיידי ללקוח שלנו באם להתחיל לעבוד עם פרטנר עסקי חדש או שלא, וזאת על בסיס בדיקה מעמיקה ועיבוד הנתונים שיש לנו, המובילים למסקנה על רמת הסיכון שהלקוחות שלנו לוקחים במידה והם חפצים לעשות עסק עם הפרטנר העסקי החדש או הקיים שלהם.

מסיכונים להזדמנויות

מעבר לבדיקת רמת הסיכון, אנחנו מאפשרים למקבלי ההחלטות בעסקים ללמוד מי הם הפרטנרים העסקיים, מה הם עושים, מה החוזקות והחולשות העסקיות של הפרטנר, אם מדובר בחברה אז ניתן לבדוק מי הם בעלי המניות ואילו והזדמנויות יש ברשימת הבעלויות של החברה. המידע המקיף על חברות, עסקים ופרטנרים עסקיים יכול לייצר הזדמנויות רבות ולהניב רווח כספי רב.

אודות אופיר שמואל לכל הכתבות מאת אופיר שמואל
מוצרים נוספים
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
שלחו
פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

כל הזכויות שמורות 2018 © דן אנד ברדסטריט ישראל

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל

מתעניינים בBusiness Information Report ?
077-7298003
שלחו