duns 100 2021 - דירוג תעשיה קיבוצית - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
09.08.21

duns 100 2021 – דירוג תעשיה קיבוצית

מערכת דן אנד ברדסטריט
KIBBUTZ

דירוג DUN'S 100 מציג את חברות התעשיה הקיבוצית המובילות לשנת 2120. בדירוג זה נכללות חברות שבעל השליטה בהן או בעל המניות העיקרי הוא קיבוץ / תאגידים אזוריים והמפעל נמצא בפועל בקיבוץ, פרמטר הדירוג הינו היקף המכירות של החברות לשנת 2020.

ע"פ דירוג Dun's 100 לשנת 2021, החברה המובילה בדירוג תעשייה קיבוצית הינה חברת נטפים ששמרה על מקומה הראשון בדירוג, עם הכנסות בסך של כ-3,339 מיליוני ₪. החברה ממוקמת בקיבוץ חצרים ועוסקת במגוון של פתרונות השקיה חכמים. בפברואר 2021, נטפים חתמה על הסכם מחייב לרכישת חברת החממות ההולנדית גקון (Gakon Horticultural Projects), בסכום מוערך של כ־10 מיליון יורו. רכישה זו, עתידה לאפשר לנטפים לספק פתרון מלא וכולל בתחום החממות, כולל מבנים מתקדמים, השקיה, דישון ואגרונומיה, ולהבטיח חקלאות פרודוקטיביות ויעילות מרבית בכל תנאי האקלים. בדומה לשנת 2020, במקום השני מדורגת חברת תמה גרופ עם היקף הכנסות של כ- 2,288 מיליוני ש"ח. החברה מוחזקת ע"י קיבוץ משמר העמק וקיבוץ גלעד ועוסקת במוצרי אריזה, הגנה לחקלאות, ייצור רשתות ומוצרי פלסטיק. חברת אמבר עלתה למקום השלישי עם הכנסות של כ- 1,854 מיליוני ₪, החברה שייכת למספר קיבוצים ומושבים שיתופיים ועוסקת בייצור תערובות מזון לענפי המשק החי. חברת פלרם עלתה למקום הרביעי עם היקף הכנסות של 1,737 מיליוני ₪ כתוצאה מגידול בהיקף בהיקף הפעילות של כ- 23% , בעיקר בשל הגידול הכמותי במכירות חטיבת מוצרי המשך ובמכירות חטיבת הפוליקרבונט. את החמישייה הראשונה סוגרת חברת אבן קיסר עם היקף הכנסות של כ- 1,674 מיליוני ₪ החברה הינה ציבורית ומוחזקת ע"י קיבוץ שדות ים ועוסקת בייצור ושיווק של משטחי קוורץ.

בין החברות המדורגות, ניתן למנות את חברת שלא"ג שמיר, אשר טיפסה מהמקום ה-23 למקום ה-15 כתוצאה מרכישת בעלות מלאה בחברת Texus שמייצרת בדים לא ארוגים אשר הובילה לעליה בהיקף ההכנסות שהסתכם בשנת 2020 בסך של כ- 656 מיליוני ₪, לעומת שנת 2019 שהסתכם בסך של כ- 445 מיליוני ₪.

מניתוח הנתונים עולה כי מתוך החברות המדורגות, 13 חברות ציבוריות (12 נסחרות בבורסה בתל אביב וחברה אחת נסחרת בבורסה בניו יורק.

בבחינת חלוקת הדירוג לענפי פעילות עולה כי 44% מהחברות המדורגות שייכות לענף הפלסטיק, גומי וזכוכית (14 חברות),  22% מהחברות המדורגות שייכות לענף יצרניות המזון (7חברות). יתר החברות שייכות לתחומים נוספים, ביניהם: תשומות לחקלאות, עץ ומוצרי נייר, מערכות סינון, השקיה וטיפול במים ועוד.

 

לצפיה בדירוג המלא באתר duns 100 לחצו כאן

 

אודות אופיר שמואל לכל הכתבות מאת אופיר שמואל
בנוסף אולי יעניין אותך גם
17.11.21

לא קופא: שוק הגלידות רותח!

בניגוד למסעדות, בתי הקפה והברים, ענף הגלידות צלח את משבר הקורונה בצורה סבירה יחסית ועם ירידה קלה בלבד בפדיון המצרפי. הטמעת משלוחי הגלידות והעליה בצריכת הגלידה בתוך הבית עזרה לחלק גדול מהשחקנים בשוק להתמודד היטב עם משבר הקורונה, ואף לנצל את האתגר ולהפכו להזדמנות. כעת, גם הירידה שנחוותה מתחילה להיעלם ושוק הגלידות חוזר לעצמו. אז מי נמצא ברשימת המרוויחים ומי נפגע מהמשבר? כיצד השפיעה המגפה על הענף? ומה תמונת המצב הנוכחית?

מאמרי מערכת
27.10.21

ארוחה בסיכון גבוה

הסיכון בפתיחת מסעדה או בית קפה היה יחסית גבוה עוד לפני התפשטות מגפת הקורונה, אך גלי המגפה והגבלות ההתקהלות פגעו קשות באלפי עסקים מתחום המסעדנות ורבים מהם, כולל ותיקים, נאלצו לסגור את בית העסק. מהי עוצמת הפגיעה בענף המסעדנות? מה הם האלמנטים שסייעו לעסקים לצלוח כלכלית את המגפה? עד כמה מצליח הענף להתאושש בשנת 2021? מחקר ענף המסעדות שבוצע על ידי חברת דן אנד ברדסטריט עונה על כל השאלות ומספק פרטים מעניינים על התקופה הסוערת שעוברת על התחום

מאמרי מערכת
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
שלחו
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
שלחו
פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

כל הזכויות שמורות 2018 © דן אנד ברדסטריט ישראל

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל