דוח מעקב הבריאות הכלכלית של עסקים בארה"ב, דצמבר 2020 - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
27.12.20

דוח מעקב הבריאות הכלכלית של עסקים בארה"ב, דצמבר 2020

מערכת דן אנד ברדסטריט

מבט רב-מימדי על כלכלת ארה"ב

USA_health_Dec2020

מדד בריאות העסקים הקטנים בארה"ב רשם עליה של 1.5 נקודות במהלך תקופת הדיווח האחרונה, עליה שאותה הוביל בעיקר נתון העלייה בפיגורי אשראי מסחרי. למרות שהמדד הכללי עדיין מעיד על ירידה כללית במבט שנתי, נראו שיפורים בחלק מהמגזרים, כמו למשל שירותים עסקיים. בהשוואה לחודש הקודם נרשם שיפור בכל המגזרים המרכזיים של המדד. תתי הרכיבים של המדד הכללי המשיכו להעיד עליה בשיעורי הפיגורים במבט שנתי, אך קצב העלייה נותר נמוך בהשוואה לקצב בחודשים האחרונים, מה שמאותת על התאוששות מסוימת מהשפעות המגיפה, לפחות בטווח הקצר.

 

בריאות שוק התעסוקה בארה"ב

קצב השיפור בשוק התעסוקה בארה"ב צפוי להמשיך ולהתמתן בדוח נובמבר 2020, כאשר נוספו בכלכלה כ – 400 אלף משרות במהלך החודש האחרון. התנאים עלולים להמשיך ולהתדרדר על רקע עליות במספר נדבקי ומאושפזי הקורונה בחלק מהמדינות של ארה"ב, אשר מובילות את הרשויות להטיל הגבלות חדשות על הפעילות העסקית ותנועת האזרחים. התזמון שבו יהפכו החיסונים זמינים לאוכלוסייה הכללית יוכל להוות זרז מרכזי לקצבי העלייה במספר המשרות בחודשים הקרובים.

 

מדד חוסן העסקים הכללי בארה"ב

השיפור שחל במדד הבריאות העסקית הכוללת בחודש אוקטובר (בהשוואה לחודש הקודם) ממשיך לאותת כי הנתונים הכלכליים המשתפרים מחלחלים לציוני הסיכון המתוקננים שלנו. המדד הציג עליה של 0.6% בהשוואה לחודש הקודם בעוד שקצב הירידה השנתי התמתן ל – 1.5%-, הקצב האיטי ביותר מאז פברואר השנה. המעבר לעליה בחודשים האחרונים נראה מבטיח, אך המצב של רוב החברות עדיין חלש במידה משמעותית, כפי שניכר מהימצאותו של המדד הכללי ברמה של 1.1 נקודות אחוז מתחת לקו הניטרלי של 50%.

רמת הסיכון: 50% הוא מצב "ניטרלי".
קריאה הגבוהה מ – 50% מציינת רמת סיכון נמוכה יותר,
קריאה של פחות מ – 50% מציינת רמת סיכון גבוהה יותר.
המדד נקבע אחת לשנה בחודש פברואר.

 

פרספקטיבה

מדד בריאות העסקים הקטנים משדר מידה מסוימת של אופטימיות בתקופת הדיווח הנוכחית, כשהוא מציג שיא של 12 חודשים – הרמה הגבוהה ביותר בשנת 2020. כל המגזרים המרכזיים הציגו שיפור, ומגזר התחבורה שנפגע קשות מהמגיפה הציג את העלייה החדה ביותר – ייתכן שבהובלת התיירות והנסיעות של תקופת החגים. למרות שייתכן שהפעילות העונתית היא אחד הגורמים התומכים בשיפור בצמיחה ובתעסוקה במהלך הרבעון האחרון של השנה הנוכחית, פעילות זו גם מציתה מחדש את התפרצות הקורונה בחלקים מסוימים של ארה"ב. עד כה היה קשה להשיג את האיזון בין הקלת ההגבלות ומניעת התפרצות המחלה, אך איזון כזו עשוי להיות גורם המפתח שיקבע את המסלול הכלכלי.

מתודולוגיה

מדד בריאות העסקים הקטנים מודד את הביצועים של עסקים קטנים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד מהיבט דפוסי התשלומים והשימוש באשראי. מדד בריאות שוק התעסוקה בארה"ב משלב את נתוני מדד בריאות העסקים הקטנים עם נתוני לשכת התעסוקה של ארה"ב על מנת לחזות את השינוי החודשי במספר המשרות הלא-חקלאיות. מדד הבריאות העסקית הכוללת מבוסס על ממוצע משוקלל של ציון החיוניות, מנבא הפיגור בתשלומים ומנבא סך ההפסד של דן אנד ברדסטריט. המדד נע בין אפס (רמת סיכון גבוהה בכל העסקים) ל – 100 (רמת סיכון נמוכה בכל העסקים). הדוח מבוסס על הנתונים הזמינים נכון ל – 27 בנובמבר, 2020.

במקביל, השיפור המתמשך במדד הבריאות העסקית הכוללת שאנו מחשבים ממשיך להעיד על דעיכה בסיכונים שעסק יציג כשל פירעון ראשון, פיגור עמוק בתשלומים (יותר מ – 90 יום אחרי מועד התשלום), או את אובדן היכולת לפעול כעסק חי. בחודש אוקטובר, המדד עלה לרמת שיא של שבעה חודשים, עם שיפור חודשי בכלל הרכיבים. בנוסף, השיפורים ברמה האזורית וברמה המגזרית היו רוחביים, אם כי עדיין יש הבדלים ניכרים בהיקפי השיפורים בתוך הרמות הללו. הרכיב החלש ביותר מצרפית במד שלנו נותר ציון האשראי המסחרי, והוא מעיד שלמרות הירידה בסיכון לאבד את היכולת לפעול כעסק חי, עדיין קיימים חששות גבוהים לגבי ביצועי התשלומים ומועדי הפירעון.

כתבות נוספות:

מאגרי מידע

איתנות פיננסית

אודות אופיר שמואל לכל הכתבות מאת אופיר שמואל
בנוסף אולי יעניין אותך גם
29.12.21

תמונת מצב המשק מוכיחה: 2021 היא שנת החזרה למסלול הצמיחה

דו"ח סוף השנה של דן אנד ברדסטריט מוכיח כי בשנת 2021 העולם ככלל וישראל בפרט חזרו למסלול של צמיחה במשק. בהשוואה לשנת 2020 נרשמה עליה חדה בפתיחת עסקים וירידה חדה בסגירתם. ענפים כגון ההייטק, הנדל"ן, הפרמצבטיקה והכימיקלים הובילו בטבלת הענפים היציבים, בעוד ענפי המסעדות, הברים, בתי הקפה, אופנה והתיירות מובילים את טבלת הענפים הנמצאים בסיכון. עוד בדו"ח: התחזית הכלכלית לשנת 2022

תמונת מצב המשק
17.11.21

לא קופא: שוק הגלידות רותח!

בניגוד למסעדות, בתי הקפה והברים, ענף הגלידות צלח את משבר הקורונה בצורה סבירה יחסית ועם ירידה קלה בלבד בפדיון המצרפי. הטמעת משלוחי הגלידות והעליה בצריכת הגלידה בתוך הבית עזרה לחלק גדול מהשחקנים בשוק להתמודד היטב עם משבר הקורונה, ואף לנצל את האתגר ולהפכו להזדמנות. כעת, גם הירידה שנחוותה מתחילה להיעלם ושוק הגלידות חוזר לעצמו. אז מי נמצא ברשימת המרוויחים ומי נפגע מהמשבר? כיצד השפיעה המגפה על הענף? ומה תמונת המצב הנוכחית?

מאמרי מערכת
27.10.21

ארוחה בסיכון גבוה

הסיכון בפתיחת מסעדה או בית קפה היה יחסית גבוה עוד לפני התפשטות מגפת הקורונה, אך גלי המגפה והגבלות ההתקהלות פגעו קשות באלפי עסקים מתחום המסעדנות ורבים מהם, כולל ותיקים, נאלצו לסגור את בית העסק. מהי עוצמת הפגיעה בענף המסעדנות? מה הם האלמנטים שסייעו לעסקים לצלוח כלכלית את המגפה? עד כמה מצליח הענף להתאושש בשנת 2021? מחקר ענף המסעדות שבוצע על ידי חברת דן אנד ברדסטריט עונה על כל השאלות ומספק פרטים מעניינים על התקופה הסוערת שעוברת על התחום

מאמרי מערכת
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
שלחו
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
שלחו
פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

כל הזכויות שמורות 2018 © דן אנד ברדסטריט ישראל

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל