מוסר תשלומים בינלאומי  - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
06.06.19

סקירה עולמית בנושא מוסר תשלומים בינלאומי

תמונת מצב המשק

נתוני העמידה במועדי התשלום לשנת 2019 הציגו מגמה מסוימת של שונות במנהגי התשלום כמו גם הבדלים בעמידה במועדים בין המדינות הנבחנות, המאופיינות בתגובות אינדיבידואליות לקשיים מאקרו כלכליים וכן למשבר האשראי, אשר הכה בשווקים סביב העולם.

photo-1526470608268-f674ce90ebd4

בשנת 2018 בוצע ניתוח נתוני מוסר התשלומים ב-23 מדינות אירופיות ובהשוואה לאשתקד, גם כאן, ניתן להצביע על שוני מגמתי מובהק בין מדינות. הממוצע האירופאי בעמידה מדויקת של מועדי תשלום עלה לכ-42.8% (עליה של כ-1.1% משנה קודמת). בממוצע, אחוז החברות המשלמות בחריגה של יותר מ-90 יום מהמועד שהוסכם הינו כ-3.8%.

הביצועים הטובים ביותר נרשמו בפולין, שהגיעה לשיעור עמידה במועדי התשלום של כ-79.3%, אחריה הולנד (73.8%) וגרמניה (67.1%). מאידך, חברות בפורטוגל, יוון, בולגריה ורומניה מתקשות יותר בעמידה בזמני התשלום המוסכמים עם פחות מ-24.8%. הנתונים הנמוכים ביותר נצפו בקרב חברות פורטוגזיות, עם עמידה של כ-14.2% בקרב המקרים שנבדקו.

ניתוח של איחורים משמעותיים יותר במועדי התשלום (למעלה מ-90 יום בממוצע) גם הראו הבדלים בין המדינות האירופאיות שנבדקו. חברות בפורטוגל ורומניה הציגו נתונים בעייתיים עם למעלה מ-11% מקרב הנבדקים.

לעומתן, צרפת (3.4%), פולין (2.7%) ואירלנד (2.6%) ממקומות באמצע. המדינות הנותרות הראו מגמה של מיגור ויציבות בנתונים אלו (פחות מ-1% בהולנד, גרמניה, פינלנד, שוודיה והונגריה).

12 מדינות לא אירופיות שנבדקו ונכללו גם במחקר של שנת 2018: ארה"ב, קנדה, מקסיקו, סין, הונג קונג, טאיוון, סינגפור, פיליפינים, הודו, ישראל, תאילנד ואיחוד האמירויות.

המצב בטאיוון, ארה"ב, מקסיקו והודו הינו חיובי עם יותר מ-53% עמידה במועדי התשלום. התוצאות הגרועות ביותר הוצגו בישראל ובסין עם 18% ו-28% עמידה במועדי התשלום בהתאמה.

אחוז גבוה של איחורים משמעותיים במועדי התשלום נרשמו בפיליפינים (26.6%) ובסין (10.7%).

מצב התשלומים באיטליה בשנת 2018 הראה עלייה של כ-2% בעמידה במועדי התשלום בהשוואה ל-2017, למעשה, אחוז ה"משלמים הטובים" עמד על כ-35.5% מהסך הכללי. יתר על כן, ניתן לראות כי אחוזי העמידה במועדי התשלום עדיין נמוכים מהנתונים שהוצגו לפני המשבר הכלכלי (50.8% בשנת 2007 ו-49.6% בשנת 2008).

יחד עם זאת, נרשמה גם עליה של 2.5% באחוז העיכוב החריג בתשלום במהלך 12 החודשים, המסתכמים לכ-3.2% סה"כ של חריגה משמעותית בתשלום.

בהתבסס על נתוני הרבעון הראשון של שנת 2019, ניתן לראות יציבות בהתנהגות המשלמים.

לסיכום, שנת 2018 ציירה תמונה מגוונת של עמידה במועדי התשלום, עם שוני מובהק בין המשלמים במועדים השונים במדינות שנבדקו.

אירועים עם השלכות בינלאומיות, יחד עם דפוסים מקומיים ומאפייני העסקים והתעשייה המקומית בכל מדינה וכן טרנדים שונים שנצפו בתרחישים מגוונים, הינם שונים אחד מהשני באופן מובהק ומציירים תמונה מגוונת. במקרים מסוים אף ניתן לראות שינוי בדפוס ההתנהגות בהשוואה לנתונים משנים קודמות.

התחזיות המאקרו-כלכליות צופות מגמה שלילית גם השנה ואף מועדים המסומנים כקריטיים בקרב המדינות השונות.

משמעות הדבר היא שבשנת 2019 עסקים יצטרכו לבצע מחקר מעמיק והערכות זהירות של מידע עסקי ומסחרי טרם ביצוע מהלכים כגון החלפת שותפים עסקיים, על מנת לשמור על איתנות ויציבות תזרימי הכספים שלהם ולנהל במהירות הפרות איזון כדוגמת איחורים במועדי תשלומים של לקוחות וספקים.

 

לסקירה המלאה – לחצו כאן

אודות אופיר שמואל לכל הכתבות מאת אופיר שמואל
בנוסף אולי יעניין אותך גם
29.12.21

תמונת מצב המשק מוכיחה: 2021 היא שנת החזרה למסלול הצמיחה

דו"ח סוף השנה של דן אנד ברדסטריט מוכיח כי בשנת 2021 העולם ככלל וישראל בפרט חזרו למסלול של צמיחה במשק. בהשוואה לשנת 2020 נרשמה עליה חדה בפתיחת עסקים וירידה חדה בסגירתם. ענפים כגון ההייטק, הנדל"ן, הפרמצבטיקה והכימיקלים הובילו בטבלת הענפים היציבים, בעוד ענפי המסעדות, הברים, בתי הקפה, אופנה והתיירות מובילים את טבלת הענפים הנמצאים בסיכון. עוד בדו"ח: התחזית הכלכלית לשנת 2022

תמונת מצב המשק
17.11.21

לא קופא: שוק הגלידות רותח!

בניגוד למסעדות, בתי הקפה והברים, ענף הגלידות צלח את משבר הקורונה בצורה סבירה יחסית ועם ירידה קלה בלבד בפדיון המצרפי. הטמעת משלוחי הגלידות והעליה בצריכת הגלידה בתוך הבית עזרה לחלק גדול מהשחקנים בשוק להתמודד היטב עם משבר הקורונה, ואף לנצל את האתגר ולהפכו להזדמנות. כעת, גם הירידה שנחוותה מתחילה להיעלם ושוק הגלידות חוזר לעצמו. אז מי נמצא ברשימת המרוויחים ומי נפגע מהמשבר? כיצד השפיעה המגפה על הענף? ומה תמונת המצב הנוכחית?

מאמרי מערכת
27.10.21

ארוחה בסיכון גבוה

הסיכון בפתיחת מסעדה או בית קפה היה יחסית גבוה עוד לפני התפשטות מגפת הקורונה, אך גלי המגפה והגבלות ההתקהלות פגעו קשות באלפי עסקים מתחום המסעדנות ורבים מהם, כולל ותיקים, נאלצו לסגור את בית העסק. מהי עוצמת הפגיעה בענף המסעדנות? מה הם האלמנטים שסייעו לעסקים לצלוח כלכלית את המגפה? עד כמה מצליח הענף להתאושש בשנת 2021? מחקר ענף המסעדות שבוצע על ידי חברת דן אנד ברדסטריט עונה על כל השאלות ומספק פרטים מעניינים על התקופה הסוערת שעוברת על התחום

מאמרי מערכת
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
שלחו
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
שלחו
פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

כל הזכויות שמורות 2018 © דן אנד ברדסטריט ישראל

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל