Chat with us, powered by LiveChat איך בעלי עסקים ונותני אשראי יכולים להשתמש ב-DB Signal כדי לחסוך התעסקות עם לקוחות בעייתיים? - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
12.05.19

איך בעלי עסקים ונותני אשראי יכולים להשתמש ב-DB Signal כדי לחסוך התעסקות עם לקוחות בעייתיים?

מערכת דן אנד ברדסטריט

הם יקרים יותר, גוזלים יותר זמן ועלולים להכניס את העסק שלכם לחובות אנחנו לא מדברים על ספקים, עובדים או חומרי גלם אלא על לקוחות בעייתיים. כאשר אתם מתחילים לתת שירות או לספק מוצרים ללקוחות בעלי מוסר תשלומים נמוך, אתם עלולים להידרדר יחד איתם במקרה של אי עמידה בתשלום. כאשר יש לכם עסק עם לקוח כזה, אתם עלולים להיגרר להוצאות משפטיות, תביעות או הליכי גבייה מטרטרים אשר לא יבטיחו שתראו את הכסף ועולים בעצמם זמן ומשאבים רבים. איך בכל זאת בעלי עסקים יכולים להימנע מברוך שכזה?

Depositphotos_192750732_xl-2015

זה עלול לקרות לכולם

עד היום, כאשר הגיע אליכם לקוח חדש, לא הייתה לכם דרך אמינה לאמוד את המצב הפיננסי או את מוסר התשלומים שלו. גם אם הייתם מסתכלים על פרמטרים כמו צבע כרטיס האשראי, הלבוש, השעון או על הרכב שהוא מתנייד איתו, אלו לא היו מבטיחים לכם תמונה אמיתית או מלאה על מצבו הכלכלי. במקרים רבים, דווקא ההפך הוא הנכון, וה-BMW שראיתם בחנייה היא למעשה הלוואת בלון שיש סיכוי שהוא לא יחזיר.

בכל אופן, עד כה לא הייתה לכם דרך טובה לדעת אם מישהו יהיה לקוח איכותי לאורך זמן. כאשר מדובר בעסקאות קטנות, הדאגה שלכם פחותה, אבל מה עם מקרים בהם אתם מתחייבים להזמנה גדולה? כזו שאם הלקוח לא יעמוד בתשלומים שלה בעתיד, העסק שלכם בעצמו עלול להידרדר ולהיפגע? כאן כבר יש  להפעיל שיקול דעת, ולהכיר את DB Signal, שהוא כלי חדש שמאפשר לכם להכניס יותר ודאות לתוך חוסר הודאות העצום שאתם נתונים בו.

מהו הDB Signal ואיך הוא יוכל להכניס לכם יותר ודאות לכל עסקה?

החל משנת 2019, נכנסה ישראל למשפחת המדינות שאימצו מודל של דירוג אשראי צרכני. חוק נתוני אשראי החדש מבטיח שעבור כל אזרח יירשמו נתוני ההתנהגות הפיננסית שלו, כמו למשל עמידה בתשלומי הלוואות או התחייבויות מול חברת האשראי. אנשים בעלי מוסר תשלומים גבוה יזכו ל״ציון״ גבוה, או כמו שכולם קוראים לזה היום – DB Score.

אבל לא כל גורם יכול לגשת לציון הזה ולגלות עם איזה סוג של אדם יש לו עסק. התוצאה הזו חשופה לבנקים ולעוד כ-12 נותני אשראי גדולים, שיהיו חייבים לקבל את הסכמת הלקוח לצורך קבלת הדירוג שלו. בדיוק מהסיבה הזו, נוצר ה-DB Signal שאמנם לא נותן לכם את הציון עצמו, אבל נותן לכם את מה שיותר חשוב: בדיקה לגבי כשל פרעון של הלקוח ב-3 השנים האחרונות, המסקנות מהציון שלו והמלצה אם נכון לעשות עסקים ביחד עם אותו לקוח או לא. בואו נלמד מה תוכלו לקבל ב-DB  Signal.

 

מה יש בתוך הDB Signal? למה משתלם לי לבדוק אותו?

DB Signal הוא שירות המבצע בדיקה מקיפה לגבי האם יש נתונים שליליים על הלקוח, כאדם פרטי או כבעל עסק ומספק חיווי ברור בצורת Go או No Go. ה-DB Signal בודק האם נרשמו נתונים שליליים על הלקוח במאגר נתוני האשראי או אפילו כחברה שרשומה תחת שמו ועל סמך זאת מספק לכם המלצה אם לתת לאותו לקוח אשראי או לא.

 

בנוסף אולי יעניין אותך גם

18.04.19

בארה״ב אי אפשר לזוז בלי דירוג האשראי: איך יאמצו זאת נותני האשראי בישראל?

בשנה הקרובה המשק הישראלי עומד להשתנות בצורה משמעותית. בפעם הראשונה יהיו לנותני האשראי נתונים מהימנים על ההיסטוריה וההווה הפיננסיים של לקוחותיהם. השאלה עכשיו היא מי מתוך נותני האשראי יאמץ את המדיניות המדויקת ביותר ביחס למודלי דירוג האשראי?

לשכת אשראי צרכני
18.04.19

5 סיכונים מיותרים שאתם לוקחים, כשאתם לא בודקים DB Score של לקוח פוטנציאלי

אם אתם נותני אשראי והחל מאפריל 2019 אתם מחליטים שלא לבדוק את ה-DB Score של הלקוחות להם אתם מעניקים אשראי – אתם פשוט לוקחים סיכון מיותר וחושפים את עצמכם לתחרות מוגברת. הכנו עבורכם כמה נקודות מפתח שיתמצתו לכם את הסיכונים המרכזיים שאתם לוקחים כשאתם מקבלים החלטה מודעת להתעלם מדירוג האשראי של לקוחותיכם.

לשכת אשראי צרכני
11.04.19

דירוג אשראי אישי

ביום 12/4/2019 יכנס לתוקף חוק נתוני אשראי, תשע"ו – 2016, המחולל שינוי משמעותי חשוב בשוק האשראי הצרכני במדינת ישראל. זאת, מאחר והוא מגביר את התחרות בין נותני האשראי על ציבור הלקוחות, מאפשר לכל אזרח, בית עסק או חברה לקבל קרדיט סקור, לדעת איזה דירוג אשראי יש לצרכנים המתקשרים איתם ולקבוע לפי רמת הסיכון, את תנאי האשראי. מכוח הוראות חוק נתוני אשראי, הוסמכה חברת דן אנד ברדסטריט, על ידי בנק ישראל, לפתוח לשכת אשראי ולספק שירותים בתחום לצרכנים ולעסקים.

לשכת אשראי צרכני
11.03.19

תמונת מצב מיוחדת- ענף מוצרי גמר לבניה

סקירה מאקרו כלכלית על ענף המושפע בעיקר מפעילות בענף הבניה והשיפוצים.

תמונת מצב המשק
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
שלחו
פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

כל הזכויות שמורות 2018 © דן אנד ברדסטריט ישראל

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל