הגנה עסקית
צמיחה עסקית
15.11.18

בדיקת מצבו של כל עסק: מה אפשר לדעת?

מאמרי מערכת

החלטות בעולם הפיננסי עשויות להיות מורכבות, מסוכנות, ומלוות באי ודאות. 

art_03122018_2

כדי להפחית ככל האפשר את חוסר הוודאות הזה נהוג לבדוק את מצבו העסקי של העסק מולו עובדים, לקבל תמונת מצב מלאה ככל האפשר, ולהבין באופן עמוק את מצב העסק ואת הפוטנציאל שלו להצלחה.

כך, למשל, אנשים רבים מעוניינים ברכישת עסק קיים כי היא טומנת בחובה לא מעט יתרונות – כמו עמידה בתקנים, מוניטין קיים והימנעות מעלויות הקמה – אך לפני שרוכשים עסק חשוב לבדוק מידע עסקי כדי לא לקנות חתול בשק. הדבר תופס גם בכל הנוגע לעשיית עסקים גדולים ושיתופי פעולה עם עסק קיים; כדי לא "ליפול בפח" חשוב להציץ במידע עסקי של העסק ולבצע בדיקת כדאיות לעסקים.

איך עושים את זה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לקבל החלטות פיננסיות חשובות בצורה נכונה, ולקבל את כל המידע הדרוש >>

    1. ביצוע בדיקות ראשוניות  – בתור התחלה, חשוב להבין מה המצב הכלכלי של העסק. האם הוא רווחי? האם הוא מפסיד? כדאי ללמוד קצת על בעל העסק, שיתופי פעולה קודמים שעשה ובמקרה של מכירה את סיבותיו למכירה; חשוב לתת את הדעת למודל העסקי, ולהבין בכיוון מאמצי השיווק. דבר נוסף שחשוב לבחון הוא מגמות בשוק בו פועל העסק – האם הוא בצמיחה או בנסיגה? התשובות לשאלות האלו ייתנו לכם כיוון ראשוני של "כן" או "לא" בכל הנוגע לביצוע עסקים עם עסק זה.
    2. שווי ריאלי – המחיר הוא כמובן משמעותי כשבאים לרכוש עסק, וחשוב לוודא מהו הערך הריאלי של העסק (שוויו האמיתי). פעמים רבות בעל העסק עשוי להעריך את שוויו באופן לא ריאלי ולדרוש מחיר גבוה – הן מתוך ניסיון לקבל יותר עבור המכירה והן כי הוא מאמין שהעסק שלו שווה יותר (בדרך כלל מטעמים רגשיים).
    3. בדיקת כדאיות מקצועית (אבחון עסקי) – דבר נוסף שכדאי לעשות, בעיקר אם מדובר ברכישה גדולה או החלטה פיננסית קריטית מול עסק, הוא "בדיקת כדאיות" שמתבצעת בעזרת יועצים עסקיים מקצועיים. היועצים ידעו לבחון אספקטים שונים של העסק, להנפיק דו"ח מידע עסקי מקיף המפרט הזדמנויות וסכנות בפעולות מול עסק, בדיקת שיקים, בדיקת חשבון בנק ואשראי, בדיקת נאותות משפטית (נושאים כמו תוקף רישיון העסק, חוזה שכירות, הסכמים עם ספקים ולקוחות) וכל מידע עסקי שעשוי להשפיע על החלטתכם.
    4. אפליקצית אבחון – אם אתם צריכים לקבל החלטה במהירות ואין לכם זמן או משאבים לייעוץ עסקי מקיף, אפשר להשתמש באפליקציות מיידיות כמו icheckIT, המאפשרות לבדוק את מצבו של כל עסק. אפליקציה מסוג זה מאפשרת לבחון ולקבל מידע עסקי על העסק בעזרת 11 פרמטרים ביניהם דירוג סיכון, תביעות משפטיות, מצב חשבונות בנק וכדומה. אפליקציה כזו תתן תמונת מצב התחלתית חשובה, בעיקר כשמדובר בביצוע עסקים ושיתופי פעולה מול עסק קיים.

 

 

 

מוזמנים להתעדכן במגוון הפתרונות שלנו בהגנה על העסק שלכם.

בנוסף אולי יעניין אותך גם

28.01.19

סדר חדש בשוק האשראי

ב-12/4/2019 יכנס לתוקפו חוק נתוני אשראי החדש, איך החוק ישפיע עלינו, הצרכנים?

לשכת אשראי צרכני
28.01.19

דירוג אשראי אישי לכל אדם

איזה מין לווה הוא האזרח הישראלי? האם הוא משלם בזמן את ההלוואות שלו? את המשכנתא? כמה זמן לוקח לו לסגור תיק בהוצאה לפועל? ואיך מנהל האזרח את חלקו בחוב משקי הבית שתפח ב-2018 לגובה של 500 מיליארד שקל?

לשכת אשראי צרכני
27.01.19

יום המשפחה? הזדמנות מצוינת להתנהלות כלכלית משפחתית חכמה יותר עם 8 טיפים מנצחים וקלים ליישום

בין השוקולדים, הפרחים וימי החג בבתי הספר, שווה להקדיש 2 דקות קריאה ל-8 טיפים שיכולים למצב את המשפחה שלכם במקום הרבה יותר טוב כלכלית, ולמרבה ההפתעה הם  קלים ליישום.

לשכת אשראי צרכני
30.12.18

תמונת מצב סיכום שנת 2018 ותחזית לשנת 2019

כמדי שנה, אנחנו מפרסמים בסוף דצמבר סיכום שנתי על תמונת המצב במשק ומעניקים תחזית למה שצפוי להערכתנו להתרחש בשנה הבאה.

תמונת מצב המשק
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
הערה על השדה
שלחו
פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

כל הזכויות שמורות 2018 © דן אנד ברדסטריט ישראל

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2018 © דן אנד ברדסטריט ישראל